Çerkezköy Endüstriyel Fuarı sanal ortamda açıldı

Çerkezköy Endüstriyel Fuarı sanal ortamda açıldı

Çerkezköy Endüstriyel Fuarı sanal ortamda açıldı

Çerkezköy Endüstriyel Fuarı sanal ortamda açıldı.

TOBB’un açıklaması şöyle:

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası ile Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde düzenlenen ve bu sene pandemi sebebiyle sanal ortama taşınan Çerkezköy Endüstriyel Fuarı’nın açılışına katıldı.?

Hisarcıklıoğlu açılışta yaptığı konuşmada, Türkiye’nin önemli sanayi merkezlerinden biri olan Çerkezköy’ün, küresel salgın musibetine rağmen, azim ve kararlılıkla çalışması ve üretmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Çerkezköy’ün sanal fuarda en güzel ürünleri, üretimleri ortaya koyarak, kendinden söz ettirmeyi sürdürdüğünü belirten Hisarcıklıoğlu, “Bugüne kadar ortaya koydukları, katma değerli ürünlerle, Çerkezköy’ün ismini markalaştıran, şehrimizin bugünlere gelmesine katkı sağlayan, tüm üreticilerimize, sanayicilerimize, girişimcilerimize ve çalışanlarımıza, yürekten şükranlarımı sunuyorum. Bu başarıda imzası olan ve fuarımıza stant açan bütün firmalarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Hisarcıklıoğlu, bu önemli fuarın, sanal ortama taşınarak, hayata geçirilmesinden dolayı, Çerkezköy TSO Başkanı Süleyman Kozuva ve emeği geçenleri kutladı.

Bu sıkıntılı süreçte, TOBB olarak, sahada bulunduklarını ve çalışmayı sürdürdüklerini anlatan Hisarcıklıoğlu, “Sağolsunlar Oda-Borsa Başkanlarımız, üyelerimizle devamlı istişarede oldu, onların sıkıntılarını ve taleplerini topladı. Bize aktardı. Sizlerin TOBB yönetimindeki sesiniz ve temsilciniz, Tekirdağ TSO Başkanımız sayın Cengiz Günay’la, birlikte, tüm bunları sayın Cumhurbaşkanımıza ve Bakanlarımıza ilettik. Hükümetimiz de bunların pek çoğunu hayata geçirdi. Sağlanan KGF destekleri, vergi ve SGK primlerinin ertelenmesi, üzerimizdeki çeşitli mali yüklerin indirilmesiyle, reel sektörümüzün ayakta kalmasını sağladılar. Bundan sonrada, Oda-Borsa Başkanlarımla birlikte, sizlerin sesini duyurmaya ve dertlerine tercüman olmaya devam ediyoruz” dedi.

-TBMM Başkanı Şentop

TBMM Başkanı Mustafa Şentop da Trakya’nın, Tekirdağ’ın evladı olarak bölgede ve şehirde yapılan her çalışmayı son derece önemsediğini söyledi.

İş adamlarının yaptığı faaliyetlerde yanlarında olmayı ve destek sunmayı görev kabul ettiğini belirten Şentop, “On-line gerçekleştirilen Çerkezköy Endüstriyel Fuarı için Ticaret ve Sanayi Odamızın başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin gösterdikleri gayretin başından beri yakın tanığıyım.” dedi.

Şentop, Çerkezköy’ün son yıllarda ekonomisi hızla gelişen ve buna bağlı nüfusu da hızla artan bir ilçe olduğunu, bölge ve ülke ekonomisindeki önemini de iyice artırdığını dile getirdi.

-iDeal Haber Merkezi-

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir