Bugün borsada en çok yükselen ve düşen hisseler

Bugün borsada en çok yükselen ve düşen hisseler

Bugün borsada en çok yükselen ve düşen hisseler

Investing.com –  Cuma günü %0,26 yükselişle haftayı 1.541 puandan kapatan , yeni haftaya %0,50 yükselişle 1.549 puandan başladı. Endeks günün ilk yarısında en yüksek 1.553 puanı görmesinin ardından son saatte 1.542 puandan işlem görüyor.

Ekim 2019’da Borsa İstanbul Genel Müdürü olarak göreve başlayan Mehmet Hakan Atilla, bugün görevinden ve yeni başkan için 26 Mart’ta genel kurul toplanacak. Kararın borsada belirgin bir etkisi olmadı, ancak fiyatlamalarda artış ile ivme kaybı görülüyor.

Küresel risk iştahını düşüren faiz artışı ile bugün ABD vadelileri ile Asya tarafı düşüşte. Yurt içinde ise tarafındaki düşüş bugün de devam ediyor. Cuma günü %0,62 düşüşle haftayı 1.408 puandan kapatan endeks, bugün %1,20 kayıpla 1.387 puana geriledi. Şubat ayındaki kaybı sonrası Mart ayının ilk işlem haftasında yükselen endeks, aylık bazda bu ay %2,5 primli, ancak sene başından beri kaybı %10 ve endekste 1.400 puan altı zayıf bölge olarak görülüyor.

Bugün borsada , , ve endeksleri en iyi yükselişi gösterirken XFINK ise %2 düşüşle en çok gerileyen endeks olarak işlem görüyor. Geçen hafta da yükselişine devam ederek bu yıl %58 getiri sağlayan endekste bugünkü düşüşe ve öncülük ederken ise %3’e yakın primli işlem görüyor.

Son saat itibarıyla borsada toplam işlem hacmi 22 milyar üzerinde.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir