Bugün borsada en çok yükselen ve düşen hisseler

Bugün borsada en çok yükselen ve düşen hisseler

Bugün borsada en çok yükselen ve düşen hisseler

Investing.com – Dün günü sınırlı yükselişle kapatan , haftanın son işlem gününe %0,30 düşüşle 1.533 puandan başladı. ABD’de enflasyonun hedeflenenden hızlı yükseleceği ve buna bağlı Fed’in de daha erken sıkı para politikasına geçeceği beklentisi Şubat ayında ABD 10 yıllık tahvil faizlerindeki yükselişi hızlandırdı. Mart ayının ilk haftasında da yükseliş devam etti ve Fed Başkanı Powell’ın da piyasalara etki etki etmedi. ABD’de endeksler günü düşüşle kapatırken bu fiyatlama yurt içinde de negatif açılışa neden oldu.

Dün günü yükselişle kapatan ise bugün günün ilk yarısında %2’ye yakın düşüşle 1.391 puana geriledi. Endeks geçen haftaki kaybının ardından bu hafta haftalık bazda henüz %2 artıda, ancak sene başı itibarıyla %10 ekside. Bankacılık endeksindeki düşüş borsanın da yükseliş ivmesini azaltıyor.

Bu hafta endeksler içinde en fazla yükselişi gösteren bugün de pozitif ayrışıyor. Haftalık bazda %20 yükselen endeksin sene başı getirisi de %60’ı aştı. Endeks içinde yer alan hisselerden açık ara en iyi getiriye sahip. Hissenin haftalık kazancı %55 olurken sene başı kazancı ise %480.

Endeks içinde yer alan diğer hisselerden bu hafta %5 ve %4 kazanç sağlarken %4 kayıp verdi.

Bu hafta %4 primlenen endeksinde yer alan ve borsanın en büyük hisselerinden;

Son saat itibarıyla borsada işlem hacmi 15 milyar lira.

 

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir