Borsadaki yükseliş tüm hızıyla devam ediyor

Borsadaki yükseliş tüm hızıyla devam ediyor

Borsadaki yükseliş tüm hızıyla devam ediyor

Investing.com –  Dün günü %2,12 yükselişle 1.556 puandan kapatan , yeni işlem gününe %0,82 puan artışla 1.569 puandan başladı. Son saatte 1.575 puan ile TL bazında rekor tazelemeye devam eden endekste 1.600 puana doğru alımların devam edebileceği ön görülüyor. Dün ay içi en düşük seviyeye gerileyen günün devamında kayıplarını sildi, ise pozitif ayrışmaya devam etti. Bugün bankacılık ve sanayi endeksi yükselişte. Son günlerde hızlı yükseliş gösteren dün günü düşüşle tamamladı ve bugün ilk yarıda da %0,20 satıcılı işlem görüyor.

Günün ilk yarısında En çok yükselen hisseler Kervansaray Yatırım Holding A.Ş. (IS:), Merit Turizm Yatırım ve İşletme A.Ş. (IS:), Kuştur Kuşadası Turizm Endüstrisi A.Ş. (IS:) ve Plastik ve İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş. (IS:) olurken en çok düşen hisseler ise Taze Kuru Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (IS:), Türkiye İş Bankası (IS:), Atlantis Yatırım Holding A.Ş. (IS:) ve Çimbeton Hazırbeton ve Prefabrik Yapı Elemanları Sanayi ve Ticaret A.Ş. (IS:) oldu.

Kur tarafında dün 7,50 üzeri hareket sonrası bugün 7,45’e doğru düşüş yaşanıyor. EURTRY ise 9,02 yakınında yatay işlem görüyor.

CDS 315 puan, %13,57 ve %14,79’da.

Bugün yurt içinde önem derecesi yüksek bir veri bulunmazken küresel tarafta ise Biden döneminin Hazine Bakanı olan Yellen’ın açıklamaları takip edilecek. Yellen’ın 1,9 trilyonluk teşvik paketi için destek istemesi ve doların piyasalardaki seyrine dair açıklama yapması bekleniyor. ABD Başkanı Trump, güçlü doların ihracatı azalttığı gerekçesiyle düşük dolar politikası izlemişti. Yellen’ın ise doların fiyatlamasına müdahale edilmeyeceği yönünde bir açıklama yapması bekleniyor.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir