Borsada kayıp %9’u buldu, en çok düşüş ise bankacılık endeksinde yaşanıyor

Borsada kayıp %9’u buldu, en çok düşüş ise bankacılık endeksinde yaşanıyor

Borsada kayıp %9’u buldu, en çok düşüş ise bankacılık endeksinde yaşanıyor

Investing.com – Cuma günü %1,41 düşüşle haftayı 1.528 puandan kapatan , yeni işlem haftasına %6,65 kayıpla 1.427 puanla başladı. Endeks, ardından %9’u aşan kayıp vererek bugün en düşük 1.379 puanı gördü. Bu seviye 21 Aralık sonrası en düşük seviye olurken endeksin bu sene başı itibarıyla kaybı da %5’i aştı.

Cuma günü %2,69 düşüşle haftayı 1.338 puandan kapattı. Endeks, yeni haftaya %8,1 düşüşle 1.229 puandan başladı ve %10’a yakın kayıpla en düşük 1.207 puanı gördü, bu seviye 6 Kasım sonrası en düşük seviye oldu. Endeksin sene başı kaybı %22’yi aştı.

ise %6,4 2.554 düşüşle puandan başladı. Endeks gün içi en düşük 2.467 puanı görerek 28 Ocak sonrası en düşük seviyeyi test etti. Yıllık bazda %7 getiri sağlayan endeks ile bankacılık arasındaki makas %30’a çıktı.

Bugün seans açılışında endeksler arasında en sert açılış %9 üzeri kayıpla ve de oldu. Son saatte ise en çok düşüş , , tarafında yaşanıyor.

Bugün borsada tüm işlemler seans açılışının ardından durduruldu ve ardından 10.38’de tekrar tüm pazarlarda tekrar geçici olarak durduruldu. Devre kesici sonrası şirketler hisselerde taban ve tavan uygulamaları yaparken vadeli işlem sözleşmelerinde üst limit de yükseltildi. Borsa İstanbul, usulsüz açığa satış işlemleri başta olmak üzere Sermaye Piyasası Kurulu ve Borsa düzenlemelerine uygun olmayan işlemlere karşı gerekli her türlü tedbirin alınacağı uyarısını yaptı.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir