Borsada günün ilk yarısı nasıl geçti?

Borsada günün ilk yarısı nasıl geçti?

Borsada günün ilk yarısı nasıl geçti?

Investing.com – Hafta başındaki sert kaybın ardından dün yükselişe geçen , günü %2,65 yükselişle 1.413 puandan kapattı. Endeks bugüne %0,22 yükselişle 1.417 puandan başladı ve ilk yarıda 1.432 puana çıktı, ancak son saatte 1.408 puana geriledi.

dün %2,27 yükselişle günü 1.129 puandan kapatmasının ardından bugün ilk yarıda en yüksek 1.142 puanı görmesi sonrası yönünü aşağı çevirdi ve %1 kayıpla 1.113 puana geriledi. Bankacılık endeksinin bu haftaki kaybı %16 olurken sene başı kaybı da %30’a yaklaştı.

Sert düşüş sonrası hızlıca yükselen bugün 2.638 puana çıkmasının ardından son saatte kazançlarının çoğunu geri verdi.

Hafta başında ile sert kayıp yaşayan borsanın bugün günün devamında kazançlarını silmesinde ise küresel piyasalarda azalan risk iştahına bağlı düşüşler etkili oluyor.  Vaka sayısındaki artış ve normalleşmenin de buna bağlı ertelenmesi ile petrol ve hisselerdeki kayıp artıyor. Dün öncülüğünde ABD borsaları gerilerken bugün de Avrupa ve GOP’larda düşüş var. Pandemi fiyatlamasına ek olarak ABD’de yüksek enflasyon beklentisi de doları desteklediği için paritelerde de dolar pozitif fiyatlama yaşanıyor.

Borsada ilk yarıda toplam işlem hacmi 20 milyara yakın.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir