Borsada gün ortası: En çok yükselen ve düşen hisseler

Borsada gün ortası: En çok yükselen ve düşen hisseler

Borsada gün ortası: En çok yükselen ve düşen hisseler

Investing.com – Nisan ayının ilk işlem gününü %2,5 yükselişle 1.426 puandan kapatan , haftanın son işlem gününe 1.435 puandan başladı ve günün ilk yarısında en yüksek 1.438 puanı gördü. Bu haftaki yükselişiyle yıl içi kaybını da %3’ün altına düşüren endekste 1.430 puan üzeri 1.470 direncine doğru alımları destekleyen seviye olarak önemli görülüyor.

Endeksler arasında en sert kaybı veren ise %4 üzeri yükselişle Kasım sonrası günlük bazda en iyi performansı gösterdi. Toparlamaya çalışan endekste bugün sınırlı da olsa pozitif hava devam ediyor.

Dün en çok yükselen endeks olan bugün de %4,5’e yakın primli. Endeksin son iki gündeki primi %13’u bulurken sene başı getirisi ise %28’e yaklaştı.

Son iki işlem gününde en çok yükseliş gösteren bir diğer endeks olan bugünkü primiyle sene başı getirisini tekrar %50 üzerine çıkardı.

TCMB Başkanı’nın görevden alınması ile son iki haftalık işlemlerde TL varlıklarda sert kayıplar oldu ve bugünkü seviyeler de son ayların dip seviyesinden gelen yükselişler. Dolayısıyla hem borsa hem de banka başta olmak üzere endekslerdeki yükselişlerde düşük seviyelerden gelen alımların etkisini unutmamak gerekiyor.

Küresel piyasalarda tahvil faizi ve doların gerilemesiyle hisse senedi piyasalarındaki yükseliş de olumlu havayı destekliyor.

Son saat itibarıyla borsada toplam işlem hacmi 15 milyar lira.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir