Borsada gün ortası: En çok yükselen ve düşen hisseler

Borsada gün ortası: En çok yükselen ve düşen hisseler

Borsada gün ortası: En çok yükselen ve düşen hisseler

Investing.com –  Dün günü %0,15 yükselişle 1.531 puandan kapatan , yeni güne %0,26 düşüşle 1.527 puandan başladı ve günün ilk yarısında en yüksek 1.535 puanı, en düşük 1.523 puanı görmesinin ardından son saatte açılış 1.528 puan yakınında işlem görüyor.

Geçen haftaki düşüş sonrası bu hafta %4 primli işlem gören endekste 1.525 puan üzeri günlük kapanışlar 1.555 puan üzeri için olumlu bir görünüm çizebilir, ancak küresel piyasalarda tahvil faizlerindeki yükseliş nedeniyle bu hafta da düşüşlerin devam etmesi endeksi zorlayabilir.

Geçen hafta 1.338 puana gerileyerek Kasım sonrası en düşük seviyeyi gören haftaya yükselişle başladı, ancak dün 1.400 puan üzerindeki hareketi sınırlı kaldı ve günü 1.398 desteğinde kapattı. Endeks bugün de bu seviye altında işlem görerek zayıf kalmaya devam ediyor.

Bu hafta %18’ye yakın yükselişle endekslerde öne çıkan bugün de pozitif ve rekor seviye sonrası endeks %3 primli işlem görmeye devam ediyor. Endeks bileşenlerinden yükselişe öncülük ederken bugün %2 üzeri düşüşte. Hissenin haftalık kaybı %5’e yakın.

bileşenlerinden bugün en çok yükselen hisse olan , bugün Walmart ile sözleşme imzaladığını duyurdu. Kervan Gıda Sanayi ve Ticaret A. Ş bugün şu iki duyuruyu yaptı:

 

 Endekste bugün en çok düşüş ise ve tarafında yaşanıyor.

Günün ilk yarısında borsada işlem hacmi düşük ve 17 milyar seviyesinde.

 

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir