Borsada gün ortası: En çok yükselen ve düşen hisseler

Borsada gün ortası: En çok yükselen ve düşen hisseler

Borsada gün ortası: En çok yükselen ve düşen hisseler

Investing.com –  Geçen haftaki sert kayıp ile sene başından itibaren kazançlarını silen , Mart ayına yükselişle başladı ve dün günü %3,81 kazançla 1.527 puandan kapattı. Bugün güne sınırlı yükselişle başlayan endeks, günün ilk yarısında en yüksek 1.537 puanı gördü ve son saatte 1.529 puandan hafif alıcılı işlem görüyor.

Ocak ayının ardından Şubat ayında da düşüş yaşayan ve sene başı itibarıyla %12 değer kaybeden dün %3,81 kazançla günü 1.497 puandan kapattı. Endeks bugün en yüksek 1.414 puanı görmesinin ardından son saatte 1.405 puandan hafif satıcılı işlem görüyor. Bankacılık endeksi Cuma günü 1.338 puana gerileyerek 11 Kasım sonrası en düşük seviyeyi görmesinin ardından bu hafta 1.400 tabanı üzerinde tutunmaya çalışıyor.

bugün endeksler arasında açık ara en öndeki endeks ve günlük bazda %6’ya yakın primlenen endeks 2 bin puan üzerine çıkarak (2.030) rekor tazeledi. En son Nisan 2018’de 2 bin puan ile zirveyi gören endekste bugün Çelebi Hava Servisi A.Ş. (IS:) ve Türk Hava Yollari AO (IS:) hisseleri yükselişe öncülük ediyor.

Ulaştırma endeksini bugün takip ediyor. Dünkü kazancının ardından bugün de %3,6 primli ve son iki işlem günündeki kazancı %10’u buldu.

Bugün negatif ayrışan endeks ise , ve .

Günün ilk yarısında borsada işlem hacmi 24 milyar lira üzerinde.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir