Borsada gün ortası: En çok yükselen ve düşen hisseler

Borsada gün ortası: En çok yükselen ve düşen hisseler

Borsada gün ortası: En çok yükselen ve düşen hisseler

Investing.com –  Dün günü %2 üzerinde düşüşle 1.483 puanda kapatan , yeni güne %1,84 artışla 1.510 puandan başladı ve günün ilk yarısında en yüksek 1.514 puanı gördü.

%1.42’ye yükselerek son bir yılın zirvesine çıkması ile dün satışlar hızlandı ve 90,50 seviyesine yükseldi, ancak günün devamında Fed Başkanı Powell, meclise yaptığı sunumda enflasyonda kalıcı ve uzun süreli bir artış beklemediklerini açıkladı. Powell’ın enflasyon konusunda tedirgin olmadıklarını tekrar vurgulaması ile endeksler kayıplarını sildi. BIST de küresel satışların durması ile yeni güne yükselişle başladı, ancak endeks haftalık bazda %4’e yakın düşüşte.

Bu hafta sert düşüş yaşayan dün 1.359 puana gerileyerek 11 Kasım sonrası en düşük seviyeyi gördü. Endekste Şubat ayı ile beraber sene başı kayıp %12’ye yakın ve teknik olarak 1.400 puan altı endekste satışların yüksek olduğu bölge olarak görülüyor.

Bugün borsada günün ilk yarısında , , %2 üzerinde en çok yükseliş gösteren endeksler olurken bu endeksler içinde en çok yükselen hisseler ise: , , , , , .

Borsada günün ilk yarısında toplam işlem hacmi 18 milyar lira.

 

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir