Borsada bugün en çok yükseliş yaşayan endeksler

Borsada bugün en çok yükseliş yaşayan endeksler

Borsada bugün en çok yükseliş yaşayan endeksler

Investing.com – Dün rekor sonrası günü 1.536 puandan kapatan bugün güne %0,84 puan artışla 1.549 puandan başladı ve son saat itibarıyla en yüksek 1.556 puanı gördü. Rekor seviyelere yakın işlem gören borsada bugün öne çıkan alt endeks ve hisselerdeki değişim şöyle:

Dün dünya borsalarındaki düşüşe öncülük eden bankacılık hisseleri yurt içinde de kayıp verdi. Dün %2 üzerinde gerileyen bugün 1.615 puan altında açılış seviyesi yakınında işlem görüyor.

Son zamanlarda bankacılık endeksini yenen sanayi endeksindeki yükseliş bugün de devam ediyor. bugün %1,65 primli işlem görüyor. Güne düşüşle başlayan endeksi ise son saatte %3 primli fiyatlanırken ise bugün %4 primle en çok yükseliş yaşayan endeks oldu. ve de bugün %1 üzerinde primli işlem görüyor.

Borsada bugünkü işlem hacmi yaklaşık 40 milyar lifra seviyesinde olurken en çok yükseliş yaşayan il üç hisse ise Cosmos Yatırım Holding A.Ş. (IS:), Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (IS:) ve Sanayi ve Ticaret A.Ş. (IS:) oldu.

Dünya borsalarında bugün %2 üzerinde yükselişte. Avrupa’da ise öncülüğünde satış var. ABD vadelileri dün öncülüğündeki düşüşünün ardından bugün de satıcılı işlem görüyor.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir