Borsa ve endekslerdeki kayıp hızlanıyor

Borsa ve endekslerdeki kayıp hızlanıyor

Investing.com – Dün günü %9,79 kayıpla 1.379 puandan kapatan , bugün güne %5,4 düşüşle 1.304 puandan başladı. İlk işlemlerde devre kesici uygulanmasının ardından yeni işlemlerde düşüş %7’yi aşınca yeniden devre kesici uygulandı. 10.31’de uygulanan devre kesicinin ardından 11.01’de işlemler yeniden başladı. Endeks geçen hafta gördüğü rekor seviyeden %20 gerilerken sene başı itibarıyla da kaybı %14 oldu.

Dün %10’a yakın kayıpla 1.206 puana gerileyen bugün de %9 kayıpla 1.097 puana geriledi. Devre kesici öncesi görülen bu seviye 24 Eylül sonrası en düşük seviye oldu. Endeksin sene başı itibarıyla kaybı %30’a yaklaştı.

Bugün %6,5 gerileyerek 2.306 puana gerileyen ise son iki gündeki kayıplarıyla sene başı getirisini de sildi.

TCMB Başkan değişimine gidilmesiyle para politikasında da değişikliğe gidileceği endişesine karşın Hazine ve Merkezden gelen açıklamalar piyasalarda istenen rahatlamayı sağlayabilmiş değil. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, bugün bir kanala verdiği röportajda merkez bankasının olağan üstü bir adım atmayacağını, serbest piyasa mekanizmasından taviz verilmeyeceğini söyledi.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir