BIST 100’de haftanın son işlem gününde kâr satışları yaşanıyor

BIST 100’de haftanın son işlem gününde kâr satışları yaşanıyor

BIST 100’de haftanın son işlem gününde kâr satışları yaşanıyor

Investing.com – Dün 1.568 puan ile rekor seviyeyi tekrar test eden , günün devamında gelen kar satışlarıyla günü %0,81 düşüşle 1.546 puandan kapattı. Endeks bugün güne %0,63 düşüşle 1.536 puandan başladı ve günün ilk yarısında en düşük 1.532 puanı gördü.

Dün dünya borsalarında satışlar oldu, ABD ve Asya da günü düşüşle kapatırken Avrupa’da ise İtalya hariç endeksler günü yükselişle kapattı.

Haftanın son işlem gününde ve ’da endeksler gerilerken vadelilerinde yükseliş var. Yurt içinde alt endekslerde ise dün en çok düşen bugün de %1,5 kayıpla düşüşe öncülük ediyor. Son zamanlarda bankacılık endeksini yenen ise bugün açılış seviyesi yakınında nötr bölgede işlem görüyor.

Dün günün tek yükselen endeksi bugün %2,70 ile pozitif ayrışmaya devam ederken , ve da %1 üzerinde primli işlem görüyor.

Bugün ilk yarıda en çok yükselen hisselerdeki haftalık değişim şöyle:

A.Ş. (IS:) bugün %10 ve haftalık bazda %19 primli,

Burçelik Vana Sanayi ve Ticaret A.Ş. (IS:) bugün %10 ve haftalık bazda %21,6 primli,

Politeknik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. (IS:) bugün %10 ve haftalık bazda %14,5 primli,

En çok işlem gören hisselerden Konya Çimento Sanayi A.Ş. (IS:) bugün %7 primli ve haftalık %26 artıda olurken Kardemir Karabuk Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Class D (IS:) bugün %2,5 ve haftalık %7 primli, Doğan şirketler Grubu Holding A.Ş. (IS:) bugün %3 düşüşte ancak haftalık bazda %4 primli.

Bu haftanın en çok düşen hisseleri ise %16,7 ile Trend Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (IS:) ve %9 ile Yukselen Celik As (IS: .

Küresel piyasalarda risk iştahının getirdiği ralli ile yükselen endekslerin dün ve bugün kar satışları ile gerilediği görülüyor. Borsada gün içi düşüşlerin devamında 1.515 seviyesi en yakın destek olarak izleniyor.

 

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir