BIST 100’de bugün fiyatlamalar nasıl?

BIST 100’de bugün fiyatlamalar nasıl?

BIST 100’de bugün fiyatlamalar nasıl?

Investing.com – Dün gün içinde 1.568 puan ile rekor seviyeyi gören , günü %0,63 yükselişle 1.559 puandan kapattı. Endeks bugün güne %0,50 yükselişle 1.567 puandan başladı ve zirveyi tekrar test etmesinin ardından son saatte 1.553 puandan hafif satıcılı işlem görüyor. Endekste son saat itibarıyla işlem hacmi 31 milyar lira.

Dün borsada en çok yükseliş yaşayan Bera Holding A.Ş. (IS:) bugün %3 üzerinde primli, Boru Sanayi ve Ticaret A.Ş. (IS:) ise %0,30 primli işlem görürken Yaprak Süt ve Besi Çiftlikleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (IS:) ve A.Ş. (IS:) ise bugün en çok yükselen hisselerde başı çekiyor.

Bugün bir aracı kurumun hatalı işlem girmesi nedeniyle seans açılışında Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. (IS:) işlemlerine devre kesici uygulandı ve Açıklaması yapıldı. Öğle seansında işleme açılan hisse son saatte %1,5 primli işlem görüyor.

En çok işlem gören hisselerden Türk Hava Yollari AO (IS:) bugün hafif alıcılı olurken haftalık kazancı ise %3, bugün %2,5 üzerinde düşüş yaşayan Doğan şirketler Grubu Holding A.Ş. (IS:) ise haftalık olarak %8 primli işlem görüyor. Bugün en çok düşüş yaşayan ilk üç hisse ise A.Ş. (IS:), Eminiş Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. (IS:) ve Kütahya Porselen Sanayi A.Ş. (IS:). MZHLD bu haftaki kaybı %12, EMNIS haftalık kazancı yaklaşık %20, KUTPO haftalık kaybı %2.

Alt endekslerde bugün %3 ile pozitif ayrışırken ise %1 ile en çok düşen endeks.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir