BIST 100 ve Bankacılık Endeksinde sert düşüş yaşanıyor

BIST 100 ve Bankacılık Endeksinde sert düşüş yaşanıyor

Investing.com –  Dün güne yükselişle başlayan , gün içinde en yüksek 1.574 puanı görmesinin ardından düşüşe geçti ve günü %0,72 kayıpla 1.550 puandan kapattı. FOMC toplantısının ardından ABD tahvil faizlerindeki yükselişin devam etmesiyle dünya borsalarında kayıp oldu, özellikle ABD vadelileri ve sert gerilerken yurt içinde de neredeyse tüm endeksler günü düşüşle tamamladı.

Dün borsada %2,20 yükselişle pozitif ayrışan ise faiz artışından destek aldı ve günü 1.375 puandan tamamladı. Günlük bazda son zamanların en iyi performansını gösteren banka endeksi bugün ise kazançlarını koruyamadı ve son saatte %2,50’ye yakın kayıpla 1.339 puana geriledi.

Haftanın son işlem gününde Asya piyasalarında satışlar var ve ABD-Çin görüşmelerinin de gergin başlamasıyla endeksler gerilerken BIST 100 de gün %0,15 düşüşle 1.548 puandan başladı. Endeks küresel borsalarda yaşanan düşüşle son saatte %2 kayıpla 1.518 puana geriledi.

Bugün yurt içinde tüm endekslerde kayıp var ve sadece %1 pozitif fiyatlanıyor. Günlük bazda endeksler arasında banka hariç en çok düşüş ise , , ve tarafında yaşanıyor.

Bugün Avrupa’da , , , ve %1’e yakın düşüşte. ABD tarafında ise dün Nasdaq dün %3 kayıpla düşüşe öncülük etmişti ve bugünkü seans açılışında da düşüşlerin sürmesi bekleniyor.

Son saat itibarıyla borsada toplam işlem hacmi 22 milyarın üzerinde.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir