BIST 100 Endeksi güne nasıl başladı?

BIST 100 Endeksi güne nasıl başladı?

BIST 100 Endeksi güne nasıl başladı?

Investing.com –  Dün günü 1.392 puandan kapatan , yeni güne aynı seviyeden yatay başlangıç yaptı. Dün hem küresel piyasalarda endekslerin yükselmesi hem de yurt içinde Kanalİstanbul için imar planının tamamlandığının açıklanması ile borsa inşaat öncülüğünde yükselirken kapanış bazında en çok değer kazandı. Endeks günü %4 üzeri primle kapattı.

ise günü 1.093 seviyesinden kapattı ve güne negatif başladı, endeks son ayların en düşük seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor. Sene başı itibarıyla kaybı %30’ya yakın olan endeks ile arasındaki ayrışma da giderek artıyor. Bankacılık tarafında yabancı desteğinin olmaması zayıflığı etkilerken sanayi tarafında ise lider hisselerin desteği büyük.

Küresel tarafta ABD tahvil faizlerindeki yükseliş dün günün devamında tekrar etkisini gösterdi ve ABD vadelileri öncülüğünde günü düşüşle kapattı. Yurt içinde ise TCMB Başkanının ardından da görevden alınması kurda yükselişi tetikliyor, borsaya sirayeti de günün devamında takip edilecek.

Bugün açılış itibarıyla endekslerde en çok düşüş tarafında olurken endeksi sırasıyla , ve takip ediyor.

Geçen hafta başındaki sert düşüş sonrası bir miktar toparlayan borsada 1.370 puan gün içi ilk destek olarak takip ediliyor.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir