Bankacılık endeksindeki günlük düşüş %2’yi aştı

Bankacılık endeksindeki günlük düşüş %2’yi aştı

Investing.com – Dün zirveden gelen kar satışları ile günü düşüşle kapatan , bugün güne %0,63 düşüşle 1.536 puandan başladı ve son saatte 1.527 puana geriledi. Günlük bazda endeks %1 üzerinde düşüş yaşarken ın günlük kaybı ise %2’yi aştı ve endeksin bu haftaki kaybı %6’yı buldu.

Küresel piyasalarda dün yaşanan düşüşün ardından bugün de düşüşler devam ediyor. Yurt içinde bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın S-400 konusundaki açıklamalarının ardından kur tarafında bir miktar artış ve borsada da devam eden düşüşe bir miktar baskı eklendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ay sonunda Rusya ile S-400 ikinci paket ve daha birçok konuyu konuşacağımız bir görüşmemiz olacak. Biden yönetiminin buna ne diyeceğini biz bilmiyoruz, ama savunma adımlarımızı bir yerlerden izin alarak atamayız. Savunma sanayine yönelik atacağımız adımları hiç bir ülke belirleyemez. Temenni ederim ki Biden’ın görevi üslenmesi ile birlikte görüşmeleri yaptıktan sonra çok daha olumlu adımlar atarız, bunları da yoluna koyarız” dedi.

Çok uzun zamandır piyasaları meşgul eden S-400 konusunda ABD Başkanı Biden ve senatonun nasıl bir tutum sergileyeceği beklenirken Erdoğan, olumlu adımlar atılmasını temenni etti.

Dünkü düşüşün ardından bugün tekrar 90,50 seviyesine çıkan ile paritelerde de dolar pozitif fiyatlama var. kuru bugün 7,36’ya gerilemesinin ardından 7,42’ye yükseldi.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir