Ayın ilk işlem gününde borsada en çok yükselen ve düşen hisseler

Ayın ilk işlem gününde borsada en çok yükselen ve düşen hisseler

Ayın ilk işlem gününde borsada en çok yükselen ve düşen hisseler

Investing.com –  Geçtiğimiz hafta %1,60’a yükselmesiyle küresel borsalarda düşüş yaşandı. de geçen haftaki düşüşle sene başından itibaren kazançlarını silerek haftayı 1.471 puandan kapattı.

Küresel risk iştahının tahvillerdeki yükselişle azaldığı haftanın ardından piyasalar Mart ayına yükselişle başladı. ABD’de 1,9 trilyonluk teşvik paketinin mecliste onaylanması ve Johnson&Johnson aşısına acil durum için kullanım onayı verilmesiyle piyasalar haftaya yükselişle başladı. Yükselişi destekleyen bir diğer hamle ise merkez bankalarından geldi, ABD tahvil faizindeki artış sonrası merkez bankaları daha fazla tahvil alımı yaptı. 10 yıllıkta bir miktar geri çekilme ile yeni hafta güçlü başladı ve Asya ile Avrupa seansa %1 üzerinde yükselişle başlarken BIST de haftaya %1,39 yükselişle 1.491 puandan başladı ve gün içi en yüksek 1.505 puanı gördü. Endeks bugün günlük bazda %2 üzerinde primli işlem görürken da %1,5’e yakın yükselişle 1.375 puandan işlem görüyor.

Mart ayının ilk işlem gününde alt endekslerden en çok yükseliş %5 ile ve endeksinde yaşanırken , ve en çok yükselen endekslerden.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir