Avrupa borsaları alınan tedbirler sonrası yükselişine ara verdi

Avrupa borsaları alınan tedbirler sonrası yükselişine ara verdi

Avrupa borsaları alınan tedbirler sonrası yükselişine ara verdi

Investing.com –  İngiltere Başbakanı Boris Johnson, dün ülke genelinde uygulanacağını açıkladı. Şubat ayı ortasına kadar devam edecek karantina da bu defa okullar da kapalı olurken hükümet hizmet ve turizm başta olmak üzere sektörleri desteklemek için yeni bir destek paketi açıkladı. 4.6 milyar sterlin tutarında destek paketinin yaklaşık 600 milyon sterlinlik kısmı İrlanda ve İskoçya gibi hükümetlerine aktarılacak 4 milyar sterlinlik tutarda ise bir kereye mahsus turizm sektöründeki şirketlere hibe edilecek.

Turizmden hizmete ve ticarete birçok sektör salgın nedeniyle büyük darbe aldı ve İngiltere hükümeti son karantina sürecinde destek olmak için yeni teşvik paketi uygularken Almanya’nın da tedbirleri sıkılaştırması ve yeni teşvik paketi uygulaması bekleniyor.

Dün seans kapanışı sonrası açıklanan karantinaya karşın güne yükselişle başlayan Avrupa piyasasında son saatlerde kazançlar geri verildi ve %0,30, %0,25, %0,35, %0,25 düşüş yaşarken %0,20 artıda işlem görüyor.

Euro ve sterlin tarafındaki değişim ise;

Dün 1,23 seviyesini test etmesinin ardından geri çekilen bugün 1,23’e doğru yükselişte.

 dün 1,37 seviyesine çıkarak Nisan 2018 sonrası en yüksek seviyeyi gördü, ancak günün devamında 1,3550’ye geriledi. Parite bugün 1,36’dan işlem görüyor.

dün sterlinin karantina haberleri ile gerilemesiyle 0,9050’ya yükseldi, parite bugün 0,90 üzerinde dar bantta işlem görüyor.

2 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir