Avalanche Huobi Türkiye’nin Misafiri Oldu!

Avalanche Huobi Türkiye’nin Misafiri Oldu!

Avalanche Huobi Türkiye’nin Misafiri Oldu!

Dün Huobi Türkiye Telegram kanalında bir AMA etkinliği düzenlendi. Etkinlikte Avalanche (AVA) ile ilgili sorular cevaplandı.

Etkinliğe Avalanche İş Geliştirme Direktörü Aytunç Yıldızlı katıldı. Sorulan soruları sizler için derledik.

Son dönemlerde çıkan pek çok projenin Solidity altyapısını kullanarak hazırlandığını görüyoruz. Avalanche’da Solidity’i tercih etmiş. Solidity Avalanche için nasıl avantajlar sağlıyor ve neden tercih ediliyor?

Proof of stake > proof of work yazdınız neden Proof of stake, PoW’dan daha üstün diye düşünüyorsunuz?

Avalanche bir yıl sonra kendini nerede görüyor?

Defi pazarının su andaki durumuyla ilgili ne düşünüyorsunuz? Sürekliliği olacak mı yoksa sadece bir balondan ibaret olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Böyle bir projenin kısa zaman içinde hazırlanamayacağı belli, peki projeyi hazırlayan ekip kaç kişiydi ve ne kadar sürede hazırladı?

Avalanche Mainnet sonrası pek çok borsada çok hızlı bir şekilde listelendi. Borsalardaki bu iştahın sebebi nedir? AVAX’a yatırım yapacak olanların en çok çekindikleri noktalardan birisi dolaşım miktarı. Bu konuda neler söyleyebilirsiniz?

Hibe başvuruları için sunulan geliştirme fikirlerinin gizliliği nasıl sağlanır? Mesela, planlarımızın ve fikirlerimizin paylaşılmadığından ve / veya çalınmadığından nasıl emin olabiliriz?

Güvenlik, ölçeklenebilirlik ve veri güvenliği kurumsal düzeyde çok önemli üç unsurdur, AVAX bu sorunları nasıl ele alıyor?

İlk defa bir projenin Türk kullanıcıları tarafından yüksek ilgi topladığını gördüm Avalanche Hub platformu gayet başarılı elbette ekibin bunda büyük bir payı var peki Türk topluluğunun ilgisini çekmek için nasıl bir politika izlediniz AVAX, Avalanche Türk topluluğundan istediği verimi ilgiyi aldığını düşünüyor musunuz? İsmi gibi çığ büyüyecek mi?

AVAX ekibi olarak sosyal medyayı oldukça aktif kullanıyorsunuz ve bildiğimiz üzere son dönemde artan bir trend olarak non-fungible token (NFT) lerin yaygınlaştığını söyleyebiliriz. Avalanche Wallet’ta özel olarak NFT bölümü bulunuyor ve bu konuyla alakalı ileride AVAX üzerinden ne gibi güncellemeler ve yenilikler yapmayı planlıyorsunuz? Çok kullanılan “rarible” gibi sitelerle Avalanche Wallet entegrasyonu gibi bir şey gelmesi söz konusu olabilir mi?

AVAX fiyatı mevcut fiyatının 10 katına veya 100 katına ulaştığında işlem ücretleri çok fazla olacak mı Örneğin AVAX kullanarak banka dışı bir şey inşa etmek için işlem başına kaç dolarlık ücret ödememiz gerekecek ?

Son günlerde kripto piyasasında vergilendirme konuşulmaya başladı. Avalanche, Wall Street şirketleri ve bankalar için de finansal altyapı ve uygulama desteği oluşturmayı planlıyordu. Bu Avalanche’ı dahada avantajlı hale getirir mi?

“Testnet”e katılana 2000 token verildi ve bunlar 1 yıl kilitli, neden kilitli verildi?

Avalanche da atomic swap nasıl olmaktadır?

Uzun yıllardır kripto piyasasındasanız. Neden Avalanche’ta çalışmayı tercih ettiniz, projede hangi hususlar sizi en çok etkiledi ve projeye inanmanızı sağladı?

Avalanche kendisi gibi finansal sistem üzerine inşa edilmiş farklı blok zincirler ile birlikte çalışabilir mi? Kendi özel blok zincirlerimizi veya dijital paramızı oluşturarak bunu ticaret yaparak kullanabilir miyiz?Bu konuda ne kadar özgürlük veriyor?

Blockchain teknolojisinin çok geniş kitleler tarafından benimsenmesi biz ilk inananların en büyük hayali. Aytunç hocam sizce Avalanche projesinin bu benimsenmede rolü nedir? Ya da hangi özelliği benimsenmede en çok katkı sağlar?

Bu akşam 21.00’da ise Huobi etkinlik kapsamında sorulan sorulardan bir quiz hazırlayarak bonus dağıtacak. Etkinlik için Huobi Türkiye Telegram kanalına katılabilirsiniz.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir