AstraZeneca ve ViacomCBS düştü; GameStop yükseldi

AstraZeneca ve ViacomCBS düştü; GameStop yükseldi

AstraZeneca ve ViacomCBS düştü; GameStop yükseldi

 

Investing.com

(NASDAQ:) ADR %2,2 kaybetti. ABD’nin bir sağlık kuruluşu, şirketin aşı deneylerinden gelen “güncel olmayan” verileri kullanmış olabileceğini söyleyerek Covid-19 aşısının pozitif sonuçlarına şüphe düşürdü. Bu açıklama, ABD’deki olası dağıtımı erteleyebilir hatta durdurabilir.

(NYSE:) %0,9 geriledi. Uçak üreticisi 5,28 milyar dolarlık iki yıllık bir döner kredi anlaşmasına girdiğini söyledi. Bu da ticari hava yolculuğunda uzun süreli bir yavaşlama ile mücadele etmek zorunda kalacağına işaret etti.

(NASDAQ:) %5 kaybetti. Medya devi, gelirinin bir kısmını yayın akış hizmetlerine yatırım yapmak için kullanarak hisselerinde toplamda 3 milyar dolar satış yapacağını açıkladı.

(NASDAQ:) %8,5 kaybetti. Tarım teknoloji şirketi, dördüncü çeyrekte beklenenden daha zayıf sonuçlar paylaştı.

(NYSE:) %7,1 kaybetti. Bir SEC dosyası, şirketin A sınıfı adi hissesinden 13 milyon satış yapacağını gösterdi.

(NYSE:) %0,2 geriledi. Wall Street Journal ilaç üreticisinin, Covid-19 aşısının başarısının ardından diğer virüsler için yeni aşılar yapmak üzere mRNA teknolojisinden yararlanmayı planladığını raporladı.

(NASDAQ:) %0,2 düşüş gösterdi. Medya gözlemcisi Sınır Tanımayan Gazeteciler’in (Reporters Without Borders), nefret söylemi ve yanlış bilgilendirme üzerine Fransa’da sosyal medya devine karşı dava açtığı raporlandı.

(NYSE:) %4,6 düşüş gösterdi. Çeyrek dönemlik sonuçları beklentilerin altında kaldı ve Salı günü yaptığı duyuruda, Universal Music ve (NYSE:) Music ile daha önce yaptığı anlaşmaların ardından Warner Music Group ile yeni ortak bir marka yarattığını duyurdu.

(NYSE:) %0,2 yükseldi. Şirket, CCO Frank Hamlin’in görevden ayrıldığını duyurarak yeni en büyük hissedarı, Chewy (NYSE:) kurucu ortağı Ryan Cohen’in büyük bir sarsıntı yarattığına işaret etti. Çeyrek dönemlik sonuçları kapanış sonrasında gelecek.

(NASDAQ:) %3,4 kaybetti. UBS, hissenin muazzam değerlemesini gerekçe göstererek yatırım derecesini ‘nötr’den ‘sat’a düşütdü.

(NASDAQ:) %4 kazandı. Goldman Sachs (NYSE:), hızlanan büyümesine işaret ederek şirketin derecesini, ‘nötr’den ‘satın al’a yükseltti.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir