AstraZeneca ve Moderna yükselişte; Nikola geriledi

AstraZeneca ve Moderna yükselişte; Nikola geriledi

AstraZeneca ve Moderna yükselişte; Nikola geriledi

Investing.com –

(NASDAQ:) ADR %2,8 yükseldi. Kanada, ilaç üreticisinin Covid-19 aşısı için 65 yaş üzeri nüfusta kullanımına onay verdi. Avustralya da aşı dağıtımını planladığı gibi sürdüreceğini söyledi. Oysa birçok Avrupa ülkesi, kan pıhtılaşması endişeleri ile kullanımını askıya aldı.

(NASDAQ:) %3 kazandı. İlaç üreticisi, Covid-19 aşısını 6 ay ila 12 yaş arası çocuklara vermeye başladığını söyledi.

(NASDAQ:) %0,3 yükseldi. Sosyal medya devi, Avustralya’da içerik sunuşu konusunda (NASDAQ:) ile anlaşmaya vardı.

(NYSE:) ADR %0,9 geriledi. Reuters, Çin’in devlet televizyonunun yıllık tüketici hakları programında eleştirildikten bir gün sonra şirketin UC web ve akıllı telefon tarayıcısının, Çinli uygulama mağazalarından kaldırıldığını söyledi.

(NYSE:) %10 kaybetti. Volatilitesinden dolayı Pazartesi günü hisse işlemleri durdurulmuştu.

(NASDAQ:) %3,1, (NASDAQ:) %2,6 ve (NASDAQ:) %1,5 yükseldi. Vali Andrew Cuomo Pazartesi günü New York’un, kenevirin eğlence amaçlı kullanımını yasallaştırmaya “çok yakın” olduğunu söyledi.

(NASDAQ:) %3,1 kaybetti. Şirket bir SEC dosyasında 100 milyon dolarlık adi hisse senedi arzı duyurdu.

(NYSE:) %2,7 düşüş gösterdi. İngiltere’nin mali düzenleyicisi, bir müşterinin beş yıl içinde çoğu nakit olmak üzere yaklaşık 400 milyon sterlin (553 milyon dolar) yatırdığı şüpheli eylemi tespit edemediği iddiaları üzerine bankaya karşı ceza davası açtı.

(NYSE:) %3,4 kaybetti. Uzay teknolojileri şirketi, bir SEC dosyasında 400 milyon dolarlık adi hisse senedi arzı duyurdu.

(NASDAQ:) %10 kazandı. Birleşme Amaçlı Ortaklık Şirketi (SPAC), Robinhood’un rakibi olan eToro’yu halka açmak için bir anlaşma yaptı.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir