Altın, gümüş, petrol ve TL varlıklar Şubat ayını nasıl geçirdi?

Altın, gümüş, petrol ve TL varlıklar Şubat ayını nasıl geçirdi?

Altın, gümüş, petrol ve TL varlıklar Şubat ayını nasıl geçirdi?

Investing.com –  ABD’de enflasyonun yükseleceği beklentisi bu hafta küresel endekslerde, altında ve petrolde düşüş yaratırken ise sınırlı da olsa haftalık bazda yükseldi. Haftanın son işlem gününde Asya’dan Avrupa’ya ABD’den gelişen ülke piyasalarına kadar tamamında düşüş var.

bugün 1.755$ seviyesine gerileyerek 26 Haziran sonrası en düşük seviyeyi gördü. 8 ayın en düşük seviyesine gerileyen kıymetli metal Şubat ayında %4,5’e yakın kayıp verirken sene başı itibarı ile kaybı %8’e yaklaştı.

bu hafta içinde 68$ seviyesine yaklaşarak 8 Ocak 2020 sonrası en yüksek seviyeyi gördü. Fiyat bugün %1,5 düşüşte, ancak Şubat ayında aylık bazda %18 primlendi ve sene başından itibaren kazancı da %25’i buldu.

aybaşındaki yüksek oynaklığın ardından 26$ seviyesini korudu. Bu hafta %2 düşüş yaşayan gümüş, aylık bazda da kazançlarını sildi ve sene başından itibaren primi %1’e düştü.

bugünkü düşüşle beraber aylık bazda kazançlarını geri vermiş oldu. Sene başından itibaren ise %1’e yakın düşüşte.

bu hafta %6 yükseldi, ancak aylık bazda %2 düşüşte ve sene başı itibarıyla kaybı %6,5.

bu hafta %7 yükseldi ve aylık bazda da %2 artıya geçti. Şubat ayı içinde 6,90 seviyesini test ederek 7 ayın en düşüğünü gören kur, bu haftaki hızlı yükselişle sene başından itibaren kayıplarını da sildi.

de benzer hareketle bu hafta %7 primlendi, ancak aylık bazda Şubat ayı itibarıyla %2 primli olsa da sene başı itibarıyla henüz %1 kadar eksi tarafta.

bu hafta %6’yakın düşüşte ve bu düşüşle aylık kazançlarını da sildi. Yıllık bazda da %0,5 eksi tarafta.

bu hafta %6,5 kayıpla Şubat ayında aylık bazda %5 düşüş yaşadı ve sene başı kaybı %13’e yaklaştı.

bu hafta %7 düşüşte, ancak aylık bazda %2 primli ve sene başı itibarıyla da %8 pozitif tarafta.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir