Alibaba hisselerindeki düşüş devam ediyor

Alibaba hisselerindeki düşüş devam ediyor

Alibaba hisselerindeki düşüş devam ediyor

Investing.com – ABD Başkanı Trump, içeriğini yetersiz gördüğü 900 milyarlık ek teşvik paketini onaylamayacağını açıklamıştı, ancak ve böylelikle işsizlik ödenekleri devam edecek. Pakette işsizlik ödemesi, nakdi yardım ve kira ödemelerinin ertelenmesi gibi içerikler yer alıyor.

Teşvik paketinin onaylanması ile piyasalar haftaya yükselişle başladı ve özellikle Avrupa endekslerinde yükseliş hızlanırken bugün rekor seviyeyi gördü, Mart ayında son 6 yılın en düşük seviyesine gerileyen endeksteki yükseliş bugün %1,5.  Avrupa’da bugün endeksler %1 üzerinde primli işlem görürken ’da ise yükselişler daha sınırlı, ABD vadelileri öncülüğünde pozitif fiyatlanıyor.

Geçen hafta  ise hisselerde yaşanan düşüş bugün de devam ediyor. Alibaba’nın CEO’su Ma, ardından halka arz durdurulmuştu. Geçen hafta şirkete tekelcilik yapıldığına dair gelen şikayetler gerekçe gösterilerek soruşturma açılmış ve hisseler sert düşüş yaşamıştı. Soruşturmanın genişleyeceğine dair haberler nedeniyle Alibaba’nın dışında rakip şirketler olan Tencent Holdings Ltd (HK:), (HK:) ve JD.com Inc Adr (NASDAQ:) hisseleri de bugün değer kaybı yaşıyor.

Soruşturma haberleri ile gerileyen Group Holdings Ltd ADR (NYSE:) bugün de %8 üzerinde düşüşle son haftada 120 milyar dolara yakın kayıp verdi.

Bugün yurt içinde ise TL bazında yeni rekor seviyeler görmeye devam ediyor. Endeks haftaya %0,66 yükselişle 1.435 puandan başlamasının ardından yükselişini hızlandırdı ve %1 üzeri primle yeni rekor seviyeleri gördü. Endeksin bu ay içindeki kazancı %12’yi aştı.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir