ABD vadeli işlemleri yüksek, getiriler yüksek seviyelerden çekiliyor

ABD vadeli işlemleri yüksek, getiriler yüksek seviyelerden çekiliyor

ABD vadeli işlemleri yüksek, getiriler yüksek seviyelerden çekiliyor

Investing.com – ABD borsaları Cuma günü yüksek açılacak. Tahvil getirileri son yükseklerden düştükçe borsa toparlanıyor.

60 puan artarken 12 ve 67 puan yükseldi.

Hisse senedi opsiyonları, hisse senedi vadeli işlemleri, piyasa endeksi vadeli işlemleri ve piyasa endeksi opsiyonları sona ereceğinden Cuma günü daha çok dalgalanma olabilir.

Perşembe günü Wall Street mücadele içindeydi: %0,5 düşük kapatırken %1,5 geriledi. Teknoloji ağırlıklı , %3 düşüş gösterdikten sonra düşük performans sergiledi. ABD tahvil getirilerindeki artış, yüksek değerli hisselere ödeme yapma konusunda endişeleri artırdı.

10 yıllık Hazine getirileri Perşembe günü %1,75’e kadar çıktı ancak Cuma günü %1,7 altına geri düştü.

Tahvil piyasaları bu hafta büyük hareketler yaşayarak hisse senetlerinde de hareketliliğe yol açtı. ABD Fed, bu yıl ABD’de daha yüksek bir ekonomik büyüme ve enflasyon beklediğini söylese de faizleri sıfıra yakın tutma hedefini koruyacaklarını tekrarladı.

Cuma günü ayrıca ABD ve Çin arasında Alaska’da gerçekleştirilen görüşmeler de ilgi çekecek. Başkan Joe Biden’in ofise geldiği günden bu yana bu şekilde ilk görüşme olurken iki taraf arasındaki hararetli alışverişlerle kötü bir başlangıç yaptı.

Kurumsal gelişmelerde; FedEx (NYSE:) güçlü çeyreklik sonuçlar paylaştıktan sonra yükselirken hayal kırıklığı yaratan bir kılavuzdan dolayı (NYSE:) hisseleri düşük.

Temel ham petrol fiyatlarındaki dalgalı ticarete bakılırsa enerji hisseleri de ilgi çekebilir. Cuma günü petrol fiyatları yükseldi ancak haftanın gidişatına göre %7 düşük hala ve Ekim ayından bu yana en büyük haftalık kaybı yaşama yolunda ilerliyor.

Goldman Sachs (NYSE:) petrol fiyatlarındaki bu düşüşü bir alım fırsatı olarak görüyor ve fiyatlardaki son ralli “büyük bir nefes almak için” dursa da bu yaz petrolün 80 dolara ulaşacağını öngörüyor.

vadeli işlemleri %0,9 artışla 60,50 dolar olurken %0,5 yükselerek 63,66 dolardan işlem gördü.

Öte yandan %0,2 artarak 1.736,65 dolar olurken %0,2 düşüşle 1,1896’dan alıcılandı.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir