ABD vadeli işlemleri yüksek, altyapı teşviki hissiyatı destekliyor

ABD vadeli işlemleri yüksek, altyapı teşviki hissiyatı destekliyor

ABD vadeli işlemleri yüksek, altyapı teşviki hissiyatı destekliyor

Investing.com – ABD borsaları Perşembe günü yüksek açılacak ve yatırımcılar, Biden yönetiminin vergi ve harcama planlarını sindirmeye çalışırken yeni çeyreğe pozitif bir başlangıç yapacak.

3 puan artarken 10 ve 115 puan yükseldi.

Başkan Joe Biden Çarşamba günü 2 trilyon dolarlık altyapı planını açıkladı. İçinde 20.000 mil karayolunu yenileme, 10.000 köprüyü tamir etme ve 500.000 elektrikli araç şarj istasyonu kurma önerileri var.

Cumhuriyetçilerin bu planı finanse etmek için kurumsal vergilerdeki artışa karşı çıkma olasılığı yüzünden Kongre’de tamamen destekleneceği net olmasa da özellikle enerji, malzeme ve ulaşım sektörleri odağında belirli sektörlere destek verecek.

Ayrıca Biden başkanlığındaki ikinci büyük harcama olacak. Mart başında 1,9 trilyon dolarlık Covid-19 teşvik paketini onaylamıştı.

Mart ayında %6’dan fazla değer kazandı. %4 artarken yalnızca %0,4’lük bir artışla düşük performans gösterdi.

Ekonomi verileri için yoğun bir gün. Haftalık TSİ 16.30’da paylaşılacak ve 684.000 ile salgın sonrası düşük bir seviyeye geldikten sonra eğilimi sürdürerek geçen hafta 680.000’e düşmüş olması bekleniyor.

Arz Yönetim Enstitüsü’nün (ISM) Mart ayı de paylaşılacak ve Euro bölgesi ile İngiltere’nin güçlü imalat rakamlarını takip etmesi bekleniyor.

Kurumsal sektörde: Micron Technology (NASDAQ:) ilgi çekebilir. Şirket Çarşamba günü güçlü bir kazanç raporu ile rehberlik sundu.

Johnson & Johnson (NYSE:) aşının önemli bir maddesinin kalite kontrol standartlarını karşılamadığını ve 15 milyon aşı dozunun hurdaya çıkarılmasına neden olabileceğini onayladı.

Perşembe günü petrol fiyatları, birçok bölgede artan virüs vakaları yüzünden üst düzey üreticilerin Mayıs ayında da üretim kesintilerini büyük oranda koruyacağı beklentileri üzerine yükseldi.

Reuters raporuna göre toplantıda iki seçenek tartışılacak: birisi üretimi mevcut seviyelerde korumak, diğeri günlük 500.000 varil artırmak. Günlük 8 milyon civarı üretimi kestikleri düşünülünce bu artış yine de küçük.

vadeli işlemleri %1,2 artışla 59,89 dolar olurken %1 yükselerek 63,36 dolardan işlem gördü.

Öte yandan %0,2 düşüşle 1.711,95 dolar olurken %0,1 yükselerek 1,1734’ten alıcılandı.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir