ABD vadeli işlemleri karışık; Şubat TÜFE verileri ve tahvil satışı bekleniyor

ABD vadeli işlemleri karışık; Şubat TÜFE verileri ve tahvil satışı bekleniyor

ABD vadeli işlemleri karışık; Şubat TÜFE verileri ve tahvil satışı bekleniyor

 

Investing.com – ABD borsaları Çarşamba günü karışık açılacak. Teknoloji hisseleri, önemli enflasyon verileri öncesinde Salı gününün güçlü kazançlarını sürdürmeye çalışıyor.

70 puan artarken 2 puan düştü ve 35 puan kayıp yaşadı.

%3,7 artışla Salı günü yüksek kapattı: Büyük teknoloji hisseleri, Hazine getirilerindeki bir artışın ardından son üç hafta içinde %10 üzerinde düzeltme gördü ve bunun ardından tekrar yükseldi. %0,1 yüksek bitirirken %1,4 yükseldi.

Hisse senetlerindeki gidişatın yönünü, ABD Haznie getirilerindeki dalgalanma belirleyebilir. Salı günü 58 milyar dolarlık ABD 3 yıllık senet ihalesinin iyi talep görmesinin ardından 10 yıllık getiri %1,56 civarında işlem gördü.

Bu hafta ayrıca 38 milyar dolarlık senet satışı da var. Buna ek olarak Çarşamba günü Şubat ayı verileri de olacak ve genel enflasyonda hafif bir artış göstermesi bekleniyor.

Bazı yatırımcılar, aşırı ısınan ABD ekonomisini ve yüksek enflasyonu gerçek bir risk olarak görüyor. Özellikle Biden yönetiminin 1,9 trilyon dolarlık teşvik planı sonrasında.

Kurumsal sektörde ilgi, Salı günü %20 kazanan Tesla (NASDAQ:) üzerinde olabilir. GameStop (NYSE:) ise aktivist yatırımcı Ryan Cohen’in online operasyonları sarsması ile talep görmeye devam ediyor.

Diğer bir ilgi çekici isim, 30 milyar dolar değerinde bir anlaşma ile jet kiralama işini rakibi AerCap ile birleştirme anlaşması yaptığını duyuran (NYSE:) olacak.

Çarşamba günü petrol fiyatları, (EIA) resmi stok verileri öncesinde yükseldi.

(API) göre 5 Mart ile biten haftada ham petrol stokları 12,8 milyon varil artış yaşadı.

vadeli işlemleri %0,4 artışla 64,28 dolar olurken %0,2 yükselerek 67,78 dolarda sakin kaldı.

Öte yandan %0,5 kayıpla 1.709,30 dolar olurken %0,1 kayıpla 1,1888’den alıcılandı.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir