ABD vadeli işlemleri karışık, piyasa Fed kılavuzu ile SLR kararını bekliyor

ABD vadeli işlemleri karışık, piyasa Fed kılavuzu ile SLR kararını bekliyor

ABD vadeli işlemleri karışık, piyasa Fed kılavuzu ile SLR kararını bekliyor

 

Investing.com – ABD borsaları Çarşamba günü dar aralıklarda karışık açılacak. Fed’in politika toplantısı sonucu bekleniyor.

20 puan artarken 4 ve 60 puan geriledi.

Salı gününü %0,4 düşük kapatarak beş günlük kayıp zincirine son verdi ancak yine de Kasım ayından beri gördüğü en iyi ayı yaşama yolunda. gün içinde rekor bir yükseklik gördükten sonra %0,2 düşüş yaşarken %0,1 yüksek bitirdi.

Piyasa katılımcıları Çarşamba günü Fed’in iki günlük sonucuna odaklanacak.

Merkez bankasının faiz oranlarını ve 120 milyar dolarlık aylık tahvil alım temposunu değiştirmesi beklenmiyor. En çok ilgi çeken, ve faiz oranı hareketlerinin gidişatına ilişkin tahmin güncellemeleri olacak. Buna ek olarak Fed, tahvil piyasası için kapsamlı sonuçları olabilecek olan, banka sermaye gerekliliklerindeki önemli muafiyeti (Ek Kaldıraç Oranı-SLR) uzatıp uzatmayacağını da söyleyebilir.

Nordea analistleri, “piyasalar 2022’de neredeyse tam bir faiz artırımı için fiyatlanıyor zaten ve noktasal grafiğin bundan daha şahin görüneceğinden şüpheliyiz. Gelecek 12 ay için piyasa fiyatları hala çok cılız” dedi.

Enflasyon temposu hızlanmaya hazırlanırken büyük oranda merkez bankasının tahvil alımını artırmak dışında bir seçeneği olmayacağı iddiaları ile Hazine getirilerinde ortaya çıkan artışlar, son haftalarda borsalardaki, özellikle de büyüme hisselerinden değer hisselerine dönüş için daha çok baskılanan teknoloji hisselerindeki hareketliliği etkileyen temel bir faktör oldu.

, geçen hafta gördüğü bir yılın en yüksek seviyesinden pek uzaklaşmadan %1,6 üzerinde işlem gördü.

Fed toplantısı dışında Şubat ayı , ve mortgage faizleri ile yeniden finansman üzerine haftalık rakamlar da olacak.

Kurumsal sektörde; Uber (NYSE:) ilgi çekebilir. Yolculuk paylaşım şirketi, bir davayı kaybettikten sonra İngiltere’deki sürücülere çalışan muamelesi yapmayı kabul etti.

(IEA), küresel talebin 2023’e kadar pandemi öncesindeki seviyelere dönmeyeceği ve sonrasında da büyümenin zayıf kalacağı uyarısının ardından Çarşamba günü petrol fiyatları zayıfladı.

(API) geçen hafta stoklarında 1 milyon varil düşüş yaşadığını söylediği raporunun ardından yatırımcılar, (EIA) resmi verilerini dikkatle inceleyecek.

vadeli işlemleri %1,1 düşüşle 64,06 dolar olurken %1,4 azalışla 67,47 dolardan işlem gördü.

Öte yandan %0,1 düşüşle 1.730,35 dolar olurken %0,1 yükselişle 1,1907’den alıcılandı.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir