ABD vadeli işlemleri Biden yemini öncesinde yüksek

ABD vadeli işlemleri Biden yemini öncesinde yüksek

ABD vadeli işlemleri Biden yemini öncesinde yüksek

Investing.com – ABD borsaları Çarşamba günü yüksek açılacak. Yatırımcılar, Joe Biden’in yemini öncesinde temkinli. Netflix (NASDAQ:) de çarpıcı sonuçları sonrasında ilgi odağında olacak.

33 puan artarken 12 ve 100 puan yükseldi.

Biden, Donald Trump’ın yerine gelerek ABD’nin 46. Cumhurbaşkanı olacak. Tören, Washington’da yüksek güvenlik önlemleri arasında gerçekleşecek.

Hazine Bakanı adayı Janet Yellen’in Senato Finans Komitesi önünde verdiği ifadede federal hükümetin “büyük oynaması” gerektiğini söyledikten sonra yatırımcılar Biden’in, teşvik planları ile ilgili detay verip vermeyeceğine bakacak.

ING analisti James Knightley, “bu paketin Joe Biden’den gelecek henüz ilk paket olduğunu belirtmek önemli. Altyapı ve yeşil enerji odağında ikinci bir paket için de çalışıyor. Bu, önümüzdeki yıllarda ekonomik ivmeyi korumaya yardımcı olabilir” dedi.

Biden ayrıca yönetiminin, Paris İklim Anlaşması’na tekrar girme, Trump’ın ABD’yi Dünya Sağlık Örgütü’nden (WHO) çekme kararını tersine çevirme ve uluslararası ticaret konusunda daha çok işbirliği arayışı niyetinde olduğu sinyalini de verebilir.

Washington’daki siyasi tantana dışında kurumlar ilgi odağında olacak. Abone sayılarında güçlü bir büyüme ve nakit akışında büyük bir ilerleme raporlayan Netflix (NASDAQ:) ilgi çekecek.

Şirket ayrıca 2021’deki serbest nakit akışının da başa baş noktasını yakalamasını beklediğini söyledi. Yani dış finansmanı artırmaya artık ihtiyacı kalmayabilir.

Çarşamba günü kazanç silsilesi devam ediyor. Altı büyük bankanın sonuncusu açılış öncesinde sonuçlarını paylaşacak ve Morgan Stanley’in (NYSE:), göz alıcı sonuçlar bakımından rakiplerini izlemesi bekleniyor. Procter & Gamble (NYSE:), salgınla geçen bir çeyreğin ardından daha cari mali yıl içindeki hissedar ödemeleri için hedefini yükseltti. Çarşamba günü rapor sunacak diğer isimler arasında UnitedHealth (NYSE:), US Bancorp (NYSE:) ve United Airlines (NASDAQ:) da var.

Biden’in teşvik planlarının yakıt talebini destekleyeceği beklentileri ile petrol yükseldi.

Amerikan Petrol Enstitüsü’nün (API) stok verileri ilgi odağında olacak.

vadeli işlemleri %1,2 artışla 53,59 dolar olurken %0,8 yükselişle 56,36 dolardan işlem gördü.

Öte yandan , %0,4 artışla 1.847,45 dolar olurken %0,1 düşüşle 1,211’den alıcılandı.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir