ABD Senatosu bu hafta koronavirüs yardım paketini görüşmeye başlayacak

ABD Senatosu bu hafta koronavirüs yardım paketini görüşmeye başlayacak

ABD Senatosu bu hafta koronavirüs yardım paketini görüşmeye başlayacak

Susan Cornwell / David Morgan

WASHINGTON, 2 Mart (Reuters) – ABD Senato’su bu hafta ABD Başkanı Joe Biden’ın teklif ettiği 1,9 trilyon dolar büyüklüğündeki koronavirüs yardım paketini görüşmeye başlayacak.

Açıklama Demokratların yardım paketi kapsamında asgari ücreti saatlik 15 dolara çıkarma çabalarından vazgeçmelerinin ardından ABD Senatosu’nda çoğunluğa sahip olan Demokratların lideri Chuck Schumer tarafından yapıldı.

Demokratlar geri adım atsa da hala Kongre’de asgari ücretin görüşüleceğine dair umutlar devam ediyor. Demokratlar ve Cumhuriyetçiler 7,25 dolar olan saatlik asgari ücretin 2009’dan beri ilk defa artırılmasını destekliyorlar ancak ne kadar artırılması gerektiği konusunda anlaşamıyorlar.

ABD Temsilciler Meclisi, ABD Başkanı Joe Biden’ın 1,9 trilyon dolar büyüklüğündeki koronavirüs yardım paketini Cumartesi erken saatlerde geçirerek Senato’ya göndermişti.

Demokratlar, “uzlaşma” diye bilinen yöntemle salt çoğunluğun oyuyla tasarıyı geçirmeye çalışacak. Normalde bir tasarının geçmesi için 100 sandalyeli Senato’dan en az 60 oy çıkması gerekiyor.

Senato en erken Çarşamba günü koronavirüs yardım paketini görüşmeye başlayacak.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir